svátky - zavřeno 1.5. a 8.5.

Nízkoenergetické a energeticky úsporné domy

Moderní bydlení s nízkou spotřebou energií na vytápění, jednoduchou údržbou a snadným provozem. Domy, které žijí v souladu s přírodou i vaší peněženkou.

Nízké náklady za vytápění

Označení nízkoenergetický dům získá taková stavba, která splňuje přísné normy na spotřebu energie v rozmezí 15-50 kWh/m² za rok. Důležitým prvkem při výstavbě je výborná tepelná izolace a omezení tepelných mostů.

Nízkoenergetický dům šetří přírodu i vaši peněženku

Používáme kvalitní materiály, které prodlužují životnost domu bez dalších investic. Dlouhodobé zkušenosti nám umožňují navrhnout zákazníkovi taková řešení, která přinesou úsporu nákladů a zajistí vám bydlení, po kterém toužíte.

Prohlédněte si naše realizace nízkonákladových staveb. Nemůžete se rozhodnout? Napište nám, my vám poradíme. Chcete mít dům, který je téměř soběstačný a má ještě nižší spotřebu? Podívejte se na naši nabídku pasivních domů.

Energeticky úsporné domy

Kromě nízkoenergetických a pasivních domů se naše stavební společnost RIGI věnuje také výstavbě energeticky úsporných domů. Jedná se o domy s energetickou náročností od 50 kWh.

Při výstavbě energeticky úsporných domů klademe zvláštní důraz na kvalitu použitých materiálů, které prodlužují životnost domu a minimalizují nutnost budoucích investic v porovnání s běžnými domy. Snažíme se vždy stavět s ohledem na snižování energetických nákladů a s respektem k životnímu prostředí.

Typy nízkoenergetických domů podle výměny vzduchu

Nízkoenergetické domy bez výměny vzduchu

Filozofie je jasná – nejlevnější je energie, která se nespotřebuje, a proto se klade velký důraz na zateplení. K tomu se kombinují topné systémy bez složitých technologií a tím se zjednoduší provoz, servis, prodlužeje se životnost …
Takovéto domy mají nejlepší návratnost prostředků vložených do stavby.

Nízkoenergetické domy s lokálně řízenou výměnou vzduchu

Tyto domy jsou zatepleny jako domy pasivní, ale nejsou osazeny centrální rekuperační jednotkou. Upřednostňujeme levnější jednodušší lokální systém řízeného větrání bez použití centrálních rozvodů.

Jak se staví dům s RIGI

1

Příprava dokumentů

Příprava důležitých dokumentů jako je projektová dokumentace a další pro účely vydání stavebního povolení.

2

Povolení stavebního úřadu

Vyřízení všech dokumentů potřebných pro vydání stavebního povolení.

3

Vytvoření rozpočtu a podpis smlouvy

Vytvoření celkového rozpočtu s kalkulací konečné ceny domu. Podpis smlouvy před realizací.

4

Zahájení stavebních prací

Hrubá stavba – zhotovení základové desky, obvodového zdiva, příček, stropů a střechy.

5

Další etapa výstavby

Montáž oken a venkovních dveří, instalace rozvodů, lití podlah. Zhotovení omítky, izolace, fasády a další. U pasivních domů montáž vzduchotechniky a první blower door test.

6

Dokončovací práce

Montáž obkladů, dlažeb. Kompletace ZTI, elektroinstalace, topení. Výmalba rodinného domu. Položení podlah, montáž interiérových dveří. Úprava okolí domu, zahradnické práce. U pasivních domů kompletace vzduchotechniky a druhý blower door test.

7

Předání stavby

Kontrola, úklid stavby a předání hotové stavby investorovi. Kolaudace stavby.